Požár kůlen v Železném Brodě

Skončl Kučerův palouk, jeho 32. ročník jsme úspěšně zvládli a připravovali jsme se na neformální část a úklid. Najednou se rozeběhli členové naší jednotky a měli namířeno k trambusu, který o soutěži sloužil jako rozhlasový vůz. Volali, že máme výjezd. Naskákali jsme do auta, přejeli k hasičárně, oblékli se do zásahových obleků a hurá do Železného Brodu k místu požáru.

Už při příjezdu bylo vidět hustý dým stoupající z prostoru činžovních domů. Přijeli jsme na místo snad jako 3., po jednotkách, které s cisternami odjížděly ze soutěže v Líšném. Ještě štěstí, že tam byly :)

Nakonec se vše ustálilo tak, že jsme hasili část blíže městské knihovně, kterou se podařilo uchránit úplnému shoření. Jeden z proudů hasil hořící krovy a ochlazoval dům, druhý proud hasil hořící kůlny. Postupem času se oba proudy rozdělily a hasily každý jednu stranu kůlen. Část jednotky v dýchacích přístrojích šla do budovy provádět průzkum.

Po uhašení se rozebíraly zbylé konstrukce kůle a nakonec jsme dojeli v pořádku domů po cca 3 hodinách zásahu.

Zásah byl na tomto místě.

 

Na internetu se objevila videa místních obyvatel Poříče:

první díl:

 

a druhý díl...

 

 
Soutěž Kučerův palouk
130 let SDH Líšný
Webkamera

webkamera na hasičárně v Líšném

Kalendář akcí
<<  Květen 2012  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031