Pozvánka

Pohled za hranice

U nás v ČR panuje lockdown a nevypadá to, že by se situace měla nějak výrazně změnit. Podařilo se nám se synem vycestovat s dalšími dětmi na sportovní soustředění do zahraničí, konkrétně do Chorvatska. Počasí nic moc, je zima, ale na kole se jezdit dá. Nabízím mini exkurzi, jak to tu funguje.

Pro cestu, přesněji pro vstup do Chorvatska potřebujete PCR test mladší 48 hodin. Toto je na hranicích velmi pečlivě kontrolováno. A jinak? Jinak se tu vlastně nic neděje. Hotely, které jsou uzpůsobeny pro celoroční provoz (tzn. mají topení) normálně fungují. Všechny obchody jsou normálně otevřené. Roušky se povinně nosí v uzavřených místnostech. V praxi to znamená, že jdete s rouškou do jídelny hotelu, kde je cca 150 lidí. Stejně tak ke samoobsulžným bufetům. U stolu sedíte bez roušky. Je to trochu podivné, nicméně je to pravidlo, které se dodržuje. Restaurace jsou zde na Istrii teď mimo sezónu stejně prakticky všechny zavřené. Kavárny běží, ale bez vstupu dovnitř. Posedává se tedy venku, pohromadě, bez roušek. Ptal jsem se na školy. Ty si tu řeší každý provozovatel, jak sám chce a potřebuje. Co jsem měl možnost vidět, děti normálně do školy chodí. Ale možná je to jinde jinak.  V Poreči se normálně sportuje, proběhly tu závody v cyklistice a velký mezinárodní tenisový turnaj dětí do 15ti let. 

Chorvati měli v epidemii stejnou startovní čáru. Jako my, jako všichni. Zjevně se dá proces epidemie řídit efektivně a s rozumem. U nás to zjevně nikdo neumí. Škoda pro nás pro všechny. 

logo Líšný

Obec Líšný

Líšný 2. díl, č.p. 60
468 22 Železný Brod

Úřední hodiny

pondělí a středa
16.00 - 18.00

Kontakty

Tel a fax: 483 392 305
E-mail: obecni.urad@lisny.cz

Datová schránka

ID schránky: rrkan5g

© 2019, Obec Líšný
Webové stránky vytvořilo eStudio.cz | Webdesign & SEO | Postaveno na ReflexCMS

eStudio.cz profesionální weby a ziskové eShopy