Jedná se o původně polychromovanou kalvárii tvořenou křížem a soškami Panny Marie a sv. Jana Evangelisty. Kalvárie je datována do roku 1807. Původně polychromovaný kříž zakončený třemi laloky nese tělo ukřižovaného Krista. Kříž je ve spodní části rozšířen a ozdoben symbolem hory Golgoty a lebkou se dvěma hnáty. Po stranách kříže jsou umístěny sochy Panny Marie a sv. Jana Evangelisty. Kříž se sochami stojí na volutové římse, která uzavírá reliéfní čtyřboký kříž. Na přední straně dříku je reliéf znázorňující sv. Annu a vročení 1807. Další reliéfy na dříku znázorňují patrona rodiny a manželství sv. Antonína Paduánského, patrona zachování zpovědního tajemství sv. Jana Nepomuckého a ochránce proti požáru sv. Floriána. Dřík spočívá na kvadratickém pískovcovém soklu s letopočtem renovace kříže v roce 1841.
Autorem Kalvárie je podle znalce zdejšího regionu J.V. Scheybala zřejmě Jan Chládek mladší, který převzal kamenickou dílnu po svém otci v Turnově.
V dobách 1. světové války byla Kalvárie poškozena vandaly a opravena byla až v roce 1938 sochařem Malým ze Splzova. U kalvárie se scházeli místní občané ještě v 1. polovině 20. století. Konaly se zde pravidelně pobožnosti, zejména v týdnu okolo svátku sv. Jana Nepomuckého.
V letech 2004–2005 byla kalvárie restaurována obcí s podporou Libereckého kraje.
Stavy a průtoky na vodních tocích: